Pożyczka oddłużeniowa

Pożyczka oddłużeniowa to innowacyjny produkt finansowy, który umożliwia spłacenie wszystkich pożyczek pozabankowych. Produkt ten jest oferowany przez jedną z firm pożyczkowych, która jednocześnie jest pośrednikiem kredytowym. Maksymalna kwota pożyczki wynosi 100 000 zł. Z tego artykułu dowiesz się na czym polega pożyczka oddłużeniowa i kto może skorzystać z oferty.

Pożyczka oddłużeniowa – krok po kroku

Pożyczkę oddłużeniową mogą uzyskać osoby, które regularnie spłacają zobowiązania wobec banków, natomiast mają problemy ze spłatą chwilówek i pozabankowych pożyczek ratalnych. Po podpisaniu umowy pożyczka oddłużeniowa zostanie wykorzystana do spłaty dotychczasowych chwilówek i pożyczek ratalnych. W tym celu zostanie wykorzystana cała kwota pożyczki; nie można zaciągnąć pożyczki w wysokości wyższej niż istniejące zobowiązania pozabankowe.

Następnie firma przeprowadzi operację czyszczenia bazy BIK oraz rejestrów dłużników (jeśli klient jest wpisany do baz). Ostatnim elementem usługi jest pomoc klientowi w zaciągnięciu kredytu gotówkowego w banku, który zostanie wykorzystany do spłaty pożyczki oddłużeniowej. Na końcu procesu klient będzie miał spłacone wszystkie pożyczki pozabankowe, lepszy rating BIK i brak wpisów w bazach dłużników. Pozostanie mu tylko do spłaty kredyt gotówkowy w jednym z banków, rozłożony na dogodne raty.

Pożyczka oddłużeniowa – dla kogo

Oferta jest skierowana do osób, które posiadają polskie obywatelstwo oraz osiągają regularne dochody z następujących źródeł:

  • umowa o pracę,
  • umowa zlecenie na minimum rok,
  • emerytura,
  • renta.

Dodatkowo osoba, która chce skorzystać z oferty nie może mieć zaległości w spłacie kredytów bankowych dłuższych niż 30 dni. Natomiast przeterminowane zadłużenie w firmach pożyczkowych (nawet na etapie egzekucji komorniczej) nie jest przeszkodą w uzyskaniu pożyczki.

Pożyczka oddłużeniowa – wnioskowanie

Aby złożyć wniosek o pożyczkę oddłużeniową należy posiadać następujące dokumenty:

  1. wyciągi za ostatnie 3 miesiące (w formacie pdf) z rachunku bankowego, na który wpływają dochody. Wyciągi te można wygenerować korzystając z bankowości elektronicznej.
  2. aktualny raport BIK. Raport ten można wygenerować na stronie internetowej Biura Informacji Kredytowej – pobierz raport BIK.

Zarówno wyciągi z rachunku, jak i raport BIK należy przesłać pocztą elektroniczną na adres [email protected] w treści podając numer telefonu kontaktowego do siebie. Dokumenty zostaną przekazane do firmy pożyczkowej oferującej pożyczkę oddłużeniową. Po przeanalizowaniu dokumentów pracownik firmy skontaktuje się niezwłocznie.

Pożyczka oddłużeniowa – podsumowanie

Pożyczki pozabankowe jest bardzo łatwo zaciągnąć, a trwające promocje np. chwilówki za darmo zachęcają do korzystania z oferty firm pozabankowych. Czasami się jednak zdarza, że pożyczkobiorca zaciąga zbyt wysoką pożyczkę, a następnie zaciąga kolejną by spłacić dotychczasową, czyli wpada w spiralę zadłużenia.

Najlepszym sposobem aby wyjść ze spirali zadłużenia jest konsolidacja czyli zastąpienia zadłużenia krótkoterminowego zobowiązaniem o dłuższym terminie spłaty. Dłuższy termin oznacza niższe raty, dzięki czemu można je bez problemu spłacać.

Czynnikiem uniemożliwiającym konsolidację długów są czasami niekorzystne wpisy w bazie BIK lub w bazach dłużników. W takiej sytuacji trudno jest uzyskać nową pożyczkę pozabankową lub kredyt bankowy, ponieważ kredytodawcy nie chcą ryzykować.

Wewnętrzne procedury w bankach i firmach pozabankowych przykładają dużą wagę do historii kredytowej wnioskującego. Wprawdzie firmy pozabankowe zazwyczaj są dużo bardziej elastyczne od banków i nie traktują przeterminowanych zobowiązań zbyt rygorystycznie ale zaległości w spłacie pożyczek w innych firmach pozabankowych są zazwyczaj powodem od odrzucenia wniosku pożyczkowego.

Dlatego też pożyczka oddłużeniowa jest takim ewenementem na polskim rynku. Jest to produkt oferowany przez firmę pozabankową ale zaległości w spłacie zobowiązań wobec innych firm pozabankowych nie są powodem do odrzucenia wniosku, a wręcz przeciwnie. Pożyczka oddłużeniowa jest wykorzystywana do spłacenia tych zobowiązań, nawet tych przeterminowanych, które są na etapie egzekucji komorniczej.

Natomiast każdy pożyczkobiorca, który chce skorzystać z tej oferty musi spełnić dwa warunki:

  1. posiadać regularne dochody,
  2. nie mieć zaległości w spłacie zobowiązań wobec banków.

Te dwa warunki wynikają z konstrukcji pożyczki oddłużeniowej, która jest refinansowana przez kredyt gotówkowy w banku. Dlatego też źródła dochodów są ograniczone do umowy o pracę, minimum rocznej umowy zlecenia oraz emerytury lub renty. Takie źródła dochodów są bowiem akceptowane przez banki i umożliwią uzyskanie kredytu.

Brak zaległości w spłacie kredytów, debetu lub kart płatniczych to równie ważny warunek udzielenia pożyczki oddłużeniowej. Banki przykładają dużo większą wagę do spłacania zobowiązań wobec innych banków, niż do spłacania zobowiązań wobec firm pozabankowych. Nawet przeterminowane pożyczki pozabankowe nie będą przeszkodą w uzyskaniu kredytu, ponieważ zostaną spłacone dzięki pożyczce oddłużeniowej.

Dzięki pożyczce oddłużeniowej pożyczkobiorca rozwiąże swoje problemy ze spłatą chwilówek i pożyczek ratalnych oraz będzie miał wyczyszczony BIK, a także bazy dłużników. Dlatego też uważam, że to bardzo ciekawy produkt i pomoże wielu klientom poprawić ich sytuację finansową.

Kopiowanie tego artykułu jest dozwolone pod warunkiem zachowania linku do źródła: Pożyczka oddłużeniowa

Dodaj komentarz