Regulamin

Niniejszy Regulamin określa zasady i warunki korzystania z usług świadczonych przez portal internetowy Geldon Pożyczki Pozabankowe.

Korzystanie z Portalu może się odbywać wyłącznie na zasadach i w zakresie wskazanym w Regulaminie.

Definicje

Portal: serwis internetowy Geldon Pożyczki Pozabankowe znajdujący się pod adresem https://geldon.pl

Użytkownik: każda osoba fizyczna korzystająca z Portalu.

Administrator Portalu: firma Geldon, ul. Długa 29, 00-238 Warszawa, NIP: 1250258349, REGON: 146003123.

Wymagania techniczne

Wymagania techniczne umożliwiające korzystanie z Portalu:

  • komputer stacjonarny, laptop, palmtop smartfon, tablet lub inne urządzenie z dostępem do Internetu,
  • przeglądarka internetowa obsługująca HTML 5 oraz CSS 4,
  • włączona obsługa języka Javascript

Warunki korzystania

Niniejszy Regulamin jest nieprzerwanie i nieodpłatnie udostępniony przez Administratora Portalu na stronie internetowej geldon.pl, w sposób umożliwiający Użytkownikom jego pozyskanie, odtwarzanie i utrwalanie jego treści poprzez wydrukowanie lub zapisanie na nośniku danych.

Administrator Portalu zastrzega sobie prawo do umieszczania na stronie internetowej treści reklamowych dotyczących usług oraz towarów oferowanych przez inne firmy. Korzystanie z takich ofert nie jest elementem Portalu, a ich zasady określają podmioty trzecie.

Wszelkie prawa do Portalu, w tym prawa autorskie, prawa własności intelektualnej do jego nazwy, domeny internetowej, strony internetowej Portalu, a także do formularzy, logotypów należą do Administratora Portalu.

Na Portalu publikowane są artykuły dotyczące finansów osobistych, a także pożyczek, kredytów, leasingu, faktoringu, inwestycji i oszczędzania . Artykuły są przygotowywane w oparciu o publicznie dostępne informacje pochodzące ze źródeł publicznych oraz stron internetowych osób trzecich – podmiotów oferujących opisywane na Portalu usługi.

Publikowane na Portalu rankingi pożyczek pozabankowych mają charakter subiektywny i nie są ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Redaktorzy Portalu nie świadczą usług doradztwa finansowego ani prawnego.

Redaktorzy Portalu dokładają wszelkich starań, aby publikowane na Portalu informacje na temat produktów oferowanych przez osoby trzecie były poprawne, nie gwarantują jednak aktualności, prawdziwości ani dokładności tych danych.

Portal nie jest instytucją pożyczkową i nie udziela pożyczek konsumenckich, kredytów ani nie sprzedaje żadnego innego produktu finansowego.

Portal nie jest pośrednikiem kredytowym ani brokerem pożyczek konsumenckich ani innego produktu finansowego.

Korzystając z Portalu Użytkownik udziela Portalowi zgody do przetwarzania danych takich jak numer IP komputera, z którego korzysta Użytkownik, rodzaj przeglądarki, system operacyjny, język, data i czas użytkowania Portalu, odwiedzone podstrony Portalu, adres strony, z której Użytkownik trafił na Portal.

Użytkownik ma możliwość publikowania komentarzy w Portalu pod warunkiem akceptacji treści regulaminu.
Publikując komentarz, Użytkownik udziela Portalowi prawa do nieodpłatnego publikowania komentarza wyłącznie w ramach Portalu.

Publikując komentarz Użytkownik wyraża zgodę na utworzenie zanonimizowanego ciągu znaków na podstawie adresu e-mail Użytkownika (tak zwany hash) i przesłanie go do firmy Automattic świadczącej usługę Gravatar w celu sprawdzenia czy Użytkownik korzysta z tej usługi. Jeżeli tak, to po zatwierdzeniu komentarza obrazek profilowy Użytkownika z usługi Gravatar będzie widoczny w kontekście komentarza.

Publikując komentarz Użytkownik wyraża zgodę na przetwarzanie danych takich jak imię, nazwisko lub nick, adres e-mail, adres strony należącej do Użytkownika, data i czas wysłania komentarza.

Zapisując się do newslettera Użytkownik wyraża zgodę na przetwarzanie danych takich jak imię, nazwisko, adres e-mail, czas i data zapisania się.

Wysyłając zapytanie poprzez formularz kontaktowy Użytkownika wyraża zgodę na przetwarzanie danych takich jak imię, nazwisko, adres e-mail, czas i data wysłania zapytania, jak również otrzymanie odpowiedzi zwrotnej za pomocą poczty elektronicznej (e-mail).

Brak włączonej obsługi Javascript na komputerze Użytkownika nie umożliwia korzystania z Portalu natomiast w znacznym stopniu ogranicza jego funkcje. Użytkownik nie będzie mógł uzyskać szczegółowych informacji na temat poszczególnych pożyczek ponieważ wyświetlane są one przy użyciu skryptu Javascript.

Zakazane jest publikowanie treści erotycznych, religijnych, politycznych, obraźliwych, nieprawdziwych lub mogących wprowadzić w błąd, a także sprzecznych z postanowieniami Regulaminu oraz Polityki Prywatności. Niedozwolone jest także publikowanie materiałów o charakterze reklamowym, a w szczególności zawierających linki do innych stron internetowych (tzw. spam). Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisów publikowanych przez Użytkowników w komentarzach i zastrzega sobie prawo do ich usunięcia bez podania przyczyny.

Zabrania się kopiowania treści oraz skryptów i wykorzystywania ich bez zgody Portalu.

Kopiowanie artykułów z działu Artykuły jest dozwolone pod warunkiem zamieszczenia odnośnika (linka) do artykułu źródłowego.

Zabrania się używania skryptów lub programów komputerowych do masowego wysyłania zapytań HTTP i FTP dotyczących jednego lub wielu elementów Portalu i zakłócanie w ten sposób działania Portalu (DoS).