Pożyczki w domu klienta

Pożyczki w domu klienta były podstawową ofertą, gdy firmy pożyczkowe pojawiły się na polskim rynku. Z biegiem czasu coraz większa ilość firm przenosiła swoją działalność do internetu. Pandemia Covid-19 przyspieszyła ten proces. Nadal jednak część firm oferuje pożyczki w domu klienta i z tego artykułu dowiesz się gdzie można je znaleźć.

Pożyczki w domu klienta – oferta firm

Kiedyś pożyczki w domu klienta były popularne ale wraz z rozwojem internetu w Polsce ich popularność malała. Pożyczki online są wygodne, ponieważ umożliwiają błyskawiczne otrzymanie pieniędzy na rachunek bankowy. Nadal jednak jest grupa klientów, która woli otrzymać pożyczkę w gotówce i w takiej samej formie ją spłacać.

Na polskim rynku nie ma chwilówek udzielanych w domu klienta, są tylko pożyczki ratalne. Są to pożyczki Bocian oraz Provident. Ciekawą ofertę ma KredytOK – cały proces przyznawania pożyczki odbywa się online, natomiast można wybrać dostawę gotówki do domu.

Bocian to pożyczka ratalna oferowana przez firmę Everest Finance S.A. Maksymalna wysokość pierwszej pożyczki to 5 000 zł, a okres spłaty wynosi 25 tygodni. Oferta jest skierowana do klientów, którzy są w wieku od 18 do 74 lat, posiadają ważny, niezniszczony dowód osobisty oraz źródło regularnych dochodów.

Wnioskowanie o pożyczkę odbywa się online, następnie oddzwania doradca, który przeprowadza rozmowę na temat szczegółów pożyczki. Kolejnym krokiem jest wizyta doradcy terenowego, w miejscu zamieszkania klienta. Wymagane jest potwierdzenie zamieszkiwania w danym miejscu. Może to być:

 • odpis zwykły, odpis zupełny, wyciąg czy zaświadczenie z księgi wieczystej,
 • umowa najmu,
 • imienny rachunek za media, telefon, telewizję,
 • korespondencja kierowana na adres zamieszkania wnioskującego.

Pożyczkobiorca musi również przedstawić dokumenty potwierdzające uzyskiwane dochody. W przypadku dochodów z pracy jest to zaświadczenie o zarobkach, w przypadku rent i emerytur decyzja o przyznaniu świadczenia. Rolnicy powinni przedstawić potwierdzenie z gminy o osiąganych dochodach, do wglądu aktu własności ziemi i 3 ostatnie odcinki z KRUS-u.

Wnioskujący pożyczkę jest sprawdzany w bazie BIK. Firma deklaruje, że wniosek każdego klienta jest rozpatrywany indywidualnie, a na decyzję wpływa obecna sytuacja finansowa klienta. Spłata pożyczki Bocian odbywa się w domu klienta w ratach cotygodniowych.

Pożyczka Provident to oferta firmy Provident Polska S.A. Oferta jest skierowana do obywateli polskich, którzy posiadają rachunek bankowy, telefon komórkowy i źródło regularnego dochodu. Na stronie internetowej należy wybrać opcję Pożyczka w domu. Jest ona możliwa w dwóch wersjach – ze spłatami comiesięcznymi oraz cotygodniowymi.

Pożyczki w domu klienta
Pożyczki w domu klienta – Provident

Obie wersje pożyczki pozwalają uzyskać tą samą maksymalną kwotę – 15 000 zł. Pożyczka z ratą tygodniową ma okres spłaty od 45 tygodni do 104 tygodni, natomiast pożyczka z ratą miesięczną od 12 miesięcy do 24 miesięcy. Różnią się także Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania – RRSO pożyczki na dwa lata z ratami tygodniowymi wynosi 114,04%, a z ratami miesięcznymi 106,91%.

Wnioskowanie w obu przypadkach wygląda tak samo. Najpierw należy wypełnić i wysłać formularz internetowy, a potem z pożyczkobiorcą skontaktuje się doradca, który ustali termin spotkania. Należy przygotować dokumenty potwierdzające uzyskiwane dochody.

Przed podjęciem decyzji o przyznaniu pożyczki sprawdzana jest baza Biura Informacji Kredytowej oraz bazy dłużników: Krajowy Rejestr Długów, ERIF, BIG InfoMonitor, Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej oraz Związku Banków Polskich.

Pożyczka z ratami tygodniowymi jest wypłacana gotówką przez doradcę i w ten sam sposób wygląda spłata tej pożyczki. Natomiast pożyczkę z ratami miesięcznymi można otrzymać w formie przelewu na konto lub w gotówce.

Pożyczka KredytOK to oferta firmy Capital Service sp. z o.o. Oferta jest skierowana do obywateli polskich, w wieku powyżej 25 lat, którzy posiadają źródło dochodu od co najmniej miesiąca. Maksymalna wysokość pożyczki to 6000 zł, a okres spłaty wynosi 12, 24 lub 36 miesięcy.

Wnioskowanie odbywa się przez internet, a akceptowane źródła dochodu to:

 • umowa o pracę, zlecenie lub dzieło,
 • emerytura,
 • renta,
 • działalność gospodarcza,
 • gospodarstwo rolne,
 • alimenty,
 • zasiłki.

Pożyczkodawca sprawdza bazę BIK oraz następujące bazy dłużników: Krajowy Rejestr Długów, BIG InfoMonitor, ERIF, Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej, a także korzysta z systemu Credit-check. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji pożyczkobiorca może wybrać dostawę pożyczki do domu w gotówce, na czek GIRO albo przelew na rachunek bankowy.

Kopiowanie tego artykułu jest dozwolone pod warunkiem zachowania linku do źródła: Pożyczki w domu klienta

Dodaj komentarz