Pożyczki długoterminowe

Pożyczki długoterminowe są to pożyczki pozabankowe z okresem spłaty wynoszącym co najmniej 36 miesięcy. Długi okres spłaty sprawia, że rata miesięczna jest stosunkowo niska, nawet przy dużej wysokości pożyczki. Z tego artykułu dowiesz się, które firmy oferują pożyczki długoterminowe, jaka jest wysokość miesięcznej raty oraz całkowity koszt takiej pożyczki.

Pożyczki długoterminowe – oferta firm

Pożyczki pozabankowe z okresem spłaty 36 miesięcy lub więcej są w ofercie 7 firm pożyczkowych. Są to pożyczki: Smartney, Supergrosz, Provident, Wonga, AASA, Takto i ProfiCredit. Linki do wniosków znajdują się na stronie Pożyczki ratalne.

Smartney to pożyczka ratalna przeznaczona dla osób w wieku od 23 do 70 lat. Proces wnioskowania i podejmowania decyzji jest całkowicie zautomatyzowany i opiera się na wykorzystaniu rachunku bankowego. Dzięki temu decyzja jest podejmowana bardzo szybko.

Przelew środków na rachunek klienta odbywa się przy pomocy Express Elixir, a więc trwa kilkadziesiąt sekund w większości banków. Smartney umożliwia zaciągnięcie pożyczki w wysokości od 3 000 zł do 60 000 zł, a okres spłaty wynosi od 6 do 60 miesięcy.

Supergrosz to pożyczka przeznaczona dla obywateli polskich w wieku powyżej 21 lat. Wnioskujący musi posiadać jedynie rachunek bankowy oraz telefon. Weryfikacja wniosków odbywa się poprzez system Konto X (z wykorzystaniem rachunku bankowego) albo w urzędzie pocztowym na podstawie dowodu osobistego, jeśli pożyczkobiorca wybrał pożyczkę na czek GIRO.

Supergrosz umożliwia uzyskanie pożyczki w wysokości od 1000 zł do 12 500 zł. Stali klienci mogą pożyczyć wyższą kwotę – 15 000 zł. Okres spłaty wynosi od 4 do 50 miesięcy.

Provident to marka pożyczek oferowanych przez firmę Provident Polska, w kilku wersjach. Na potrzeby tego zestawienia wybrana została Pożyczka Samoobsługowa PRO, z okresem spłaty 12, 18, 24, 36 lub 48 miesięcy. W zależności od wysokości pożyczki możliwy jest inny okres spłaty.

W przypadku małych pożyczek możliwy jest tylko najkrótszy okres spłaty, z kolei wysokie pożyczki są dostępne na długi termin. Maksymalna wysokość Pożyczki Samoobsługowej PRO wynosi 20 000 zł i jest możliwa tylko z okresem spłaty 48 miesięcy. Minimalna wysokość pożyczki to 500 zł, a okres spłaty takiej pożyczki to 12 miesięcy (i wszystkich innych do kwoty 1400 zł).

Oferta jest skierowana do obywateli polskich, w wieku powyżej 18 lat, posiadających rachunek bankowy, telefon oraz źródło regularnego dochodu. Weryfikacja wnioskującego odbywa się poprzez przelew 1 zł z rachunku bankowego klienta, na konto firmy Provident Polska.

Wonga to pożyczka online oferowana przez firmę Wonga.pl. O pożyczkę mogą się starać polscy obywatele w wieku powyżej 18 lat, posiadający aktywny rachunek bankowy oraz telefon. Ponieważ wnioski są rozpatrywane przez system, jest możliwe jest uzyskanie pożyczki o każdej porze, w dni robocze i weekendy. Wyjątkiem są dni ustawowo wolne od pracy, gdyż wtedy nie działa baza BIK.

Weryfikacja wnioskującego o pożyczkę odbywa się poprzez aplikację bankową albo przelew 10 groszy z rachunku bankowego pożyczkobiorcy. Pożyczka jest wypłacana przy pomocy systemu Elixir Express, a więc jest błyskawiczna w przypadku większości banków.

Wonga umożliwia uzyskanie pożyczki w wysokości od 200 zł do 20 000 zł. Pożyczki do wysokości 1000 zł są udzielane na okres miesiąca i są darmowe dla wszystkich klientów. Okres spłaty większych pożyczek wynosi od 2 do 48 miesięcy.

AASA to pożyczka długoterminowa, która ma okres spłaty 36 miesięcy i jest możliwa w wysokości do 1000 zł do 15 000 zł. Pożyczka ta jest oferowana polskim obywatelom, mieszkającym na stałe w Polsce, którzy posiadają stały dochód oraz aktywne konto bankowe. Ważne jest także terminowe spłacanie innych zobowiązań finansowych czyli dobry rating BIK oraz brak wpisów w bazach dłużników.

W przypadku pozytywnej decyzji pożyczkowej pieniądze trafią do pożyczkobiorcy przy pomocy przelewu zwykłego, przelewu ekspresowego albo czeku GIRO. Szybki przelew jest możliwy tylko w przypadku zamówienia Pakietu Korzyści AASA.

ProfiCredit to pożyczka oferowana przez firmę Profi Credit Polska SA. Wysokość tej pożyczki wynosi od 1000 zł do 25 000 zł, a okres spłaty od 6 do 36 miesięcy. Oferta jest skierowana do wszystkich klientów posiadających PESEL i konto bankowe. Wnioskowanie odbywa się poprzez formularz internetowy oraz rozmowę z telefoniczną z konsultantem.

Takto to pożyczka długoterminowa, który ma stały okres spłaty wynoszący 40 miesięcy. Umożliwia ona uzyskanie od 1000 zł do 10 000 zł dodatkowego finansowania. Weryfikacja wnioskującego odbywa się przy pomocy systemu Kontomatik.

Pożyczkobiorca może wybrać automatyczny tryb podejmowania decyzji pożyczkowej lub też zamówić rozmowę telefoniczną z konsultantem. W pierwszym przypadku decyzja zapadnie w ciągu 5 minut, a w drugim w ciągu 24 godzin.

Pożyczki długoterminowe – koszty

Na potrzeby tego zestawienia przyjęte zostały następujące założenia:

  • wysokość pożyczki – 10 000 zł,
  • okres spłaty – 36 miesięcy.

Wyjątkiem jest pożyczka Takto, ponieważ ma ona z góry określony okres spłaty wynoszący 40 miesięcy. W jej przypadku nie należy się więc sugerować wysokością miesięcznej raty, a porównać całkowity koszt pożyczki.

W zestawieniu nie ma pożyczki ProfiCredit, ponieważ na stronie internetowej firmy nie ma kalkulatora pożyczkowego, ani informacji na temat całkowitych kosztów pożyczki w wysokości 10 000 zł.

Pożyczki długoterminowe
Pożyczki długoterminowe

Jak widać najkorzystniejsze pod względem kosztów pożyczki długoterminowe to Provident, Wonga i Smartney. Pożyczki długoterminowe AASA, Supergrosz i Takto są już dużo bardziej kosztowne.

Kopiowanie tego artykułu jest dozwolone pod warunkiem zachowania linku do źródła: Pożyczki długoterminowe.

Dodaj komentarz